THE ANARCHS TOPLULUĞU KURALLARI  (12.08.2015 GÜNCELLEMESİ)

1.Genel Kurallar
1.1) Yönetim ekibinin bilgisi haricinde topluluk adını kullanarak eylem ve organizasyon planlamak yasaktır.Kuralı ihlal eden kişi ve kişiler hakkında cezai süreç başlatılacaktır.
1.2) Topluluk tarafından kullanılan iletişim ağlarını kirletmek (spam,flood,reklam vs.) yönetim kurulunca 02.06.2009 tarihinde yasaklanmıştır.
1.3) Siyasi içerikli paylaşımlar ilgili konuşma hariç genel sohbet odasında paylaşılamaz.
1.4) Emir komuta zincirini hiçe sayarak bir eylemde bulunmak ve üstünü dinlemeyerek eyleme devam etmek yasaktır.
1.5) Cezai süreç bittikten 7 gün ( iş günü) içinde karara itiraz hakkınız bulunmaktadır, belirtilen süre aşıldıktan sonra yapılan tüm itirazlar reddedilecektir.
1.6) Topluluk içinde hakaret veya kötü davranış sergileyen üyeler kesinlikle taviz verilmeden ihraç edilecektir.
1.7) Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarına , Devlet büyüklerine ve tüzel kişilere hakaret içeren paylaşımlar veya küçük düşürücü her hangi bir eylem yapan kişiler ihraç edilecektir.(Hakaretin veya kötü sözün kayıt altında olması dahilinde gerekli resmi mercilere intikali yönetim kurulunun tercihine bağlı bırakılmıştır.)
1.8) Topluluğun saygınlığını zedeleceyek türde bir eylem sergileyen kişi ve kişiler topluluktan ihraç edilecektir.
1.9) Kendisine verilen görevi layıkı ile yerine getirmeyen ve kötüye kullanan şahıs ve şahıslar hakkında gereken işlemler disiplin kurulu tarafından verilen karara bağlı olarak uygulanacak ve siciline işlenecektir.
1.10) Topluluk içinde olması gereken gizlilikleri ifşa eden kişiler hakkında disiplin kurulu tarafından verilen karara bağlı olarak uygulanacak ve siciline işlenecektir.

2.Oyun İçi Kurallar
2.1) Hile,warez ve oyun açığından faydalanarak sanal kazanç ve puan elde edenler uyarılmaksızın ihraç edilecektir.
2.2) Oyun yöneticilerinin işlerini yapmasına engel olanlar ve teşvik edenler uyarılacak ve kural ihlalinin devamında ihraç edilecektirler.
2.3) Oyun içi hakaret ve küçük düşürücü sözler içeren mesajlar kanıtlı olarak ilgili oyunun disiplin kuruluna ulaşır ise kişi ve kişiler hakkında işlem yapılacaktır.
2.4) Oyun içinde yapılan eylemlerden gerçekte maddi kazanç elde etmek izinsiz yapıldığı takdirde cezalandırılacaktır.
2.5) Oyun topluluğununun saygınlığına zarar verecek eylemlerde bulunan kişi ve kişiler hakkında gereken işlem ivedi olarak yapılacaktır.
2.6) Oyun yöneticisi tarafından topluluk dahilindeki bir üyenin cezalandırılması olayı iç olarak araştırılacak ceza haksız ise gereken mercilere itiraz edilecektir.Aksi takdirde ceza haklı ise kişiye topluluk içinde dengi bir ceza verilecektir.
2.7) Oyun topluluğuna izinsiz ve değerlendirmesiz üye alan ve üye olan kişiler ihraç edilecektir.

3.Web Sitesi Kuralları
3.1) Topluluk üyelerinin web sitesini takip etmesi zorunludur.
3.2) İletişim bilgileri veritabanında olmayan kişiler ihraç edilecektir.
3.3) Web sitesine domain alınmayacaktır.Bu karar 21.03.2015 yılında sabitlenmiş olup itirazlara mahal vermeyecek şekilde düzenlenmiştir.
3.4) Web sitesi geliştirme amaçlı bulunan fikirler Anarchs Geliştirme Departmanı hariç başka bir yere gönderilmesi yasaktır.(Uyarı cezası ile sabitlenmiştir.)
3.5) Sitenin güncellenmesi durumunda oluşacak sorunlardan ve kayıplardan geliştirici kişi sorumlu tutulacaktır.

Bu kurallar 12.08.2015 tarihinde güncellenmiş olup bir daha ki güncellemeye kadar geçerli olan kurallardır.Eksik veya hatalı gördüğünüz kuralı belirterek anarchstr@gmail.com adresine mail olarak atabilirsiniz.